owieczki quessanckie

Nasze stadko w tym roku bardzo się rozrosło. Dołączyły do Nas cudowne owieczki , w czystej rasie, przywiezione z Czech. Po drodze wracając z Czech, natrafiliśmy też na 4 sztuki maluchów w Limanowej i Krakowie. Nie planowaliśmy aż tak dużego stada ale tak bardzo kocham tą rasę, że nie mogłam oprzeć się pokusie dokupienia na ranczo aż tyle maluchów.

Quessanty są najmniejszymi owieczkami na świecie. Pierwsze wychodowane owce tej rasy były czysto czarne. Jednak miłośnicy tej rasy wyhodowali z czasem  także odmiany barwy białej, karmelowej oraz szampańskiej. Ostanio zresztą bardzo modna odmiana.

Na Naszym ranczo mamy w chwili obecnej wszystkie kolory jakie tylko w tej rasie są dostępne. Udało Nam się też zdobyć baranka o umaszczeniu karmelowym i to właśnie ten przyjechał do Nas z Czech wraz z trzema owieczkami szampańskimi. W Polsce dokupiliśmy białą, dwie czarne i karmel po rodzicach z Holandii.

Teraz stado liczy 15 sztuk i są to owieczki Naszego rancza. Nasze stałe stado podstawowe.

Myślę, że na chwilę obecną jest to najwieksze stado quessantów w polsce. Wraz z naszymi już bardzo starymi owieczkami, które już z nami mieszkają od kilku lat i prezentem czyli Januszem, czarnym baranem, który przyjechał do Nas transportem razem z caklami jesienią zeszłego roku, stanowią super atrakcję na Naszym ranczo. Zapraszamy do odwiedzin !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *