Gadzi świat

Już od dłuższego czasu na ranczo mieszkają zwierzęta bardziej egzotyczne takie jak kameleony czy gekony.

Ale również takie jak węże zbożowe, boa czy pythony.

Pierwsze trafiły do Nas węże zbożowe- Saphira i Benio, a z czasem także Nemesis czyli boa tęczowy samiczka. Jako ostatnie i to całkiem niedawno - regiusy czyli pythony królewskie.

Kameleony jemeńskie są dosyć popularne wśród hodowców i dosyć łatwe w hodowli jako jaszczurki, choć jak każde zwierzę wymaga odpowiednich warunków i opieki. U Nas Jemeny mają duże terrarium zrobione z szafy z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami oraz półkami po których swobodnie mogą się przemieszczać. Były z nami trzy ale po 2.5 roku opuściła nas Eivor zostawiając Nataszę i Piętaszka, które do dnia dzisiejszego mają się naprawdę dobrze. Piętaszek bardzo lubił wchodzić na głowę i bardzo często podczas karmienia wisi na włosach co nie raz jest dosyć zabawne. Jak to widać na zdjęciu - dostojny z niego gość.

Kolejnymi jaszczurkami zamieszkującymi nasze ranczo to gekony lamparcie oraz jeden przedstawiciel swojego gatunku jako gekon orzęsiony.

Są też agamy brodate zajmujące obecnie największe z terrariów oraz dwa piękne pythony królewskie czyli Amon i Cynamonek (jeszcze dzieci)

Więc jak widać na ranczo nie tylko można spotkać zwierzęta gospodarskie ale także te bardziej egzotyczne wymagające już troszkę innych warunków hodowlanych.

Postaram się w kolejnych postać opisać troszkę gatunki oraz charakter zwierzaków, które z nami zdecydowały sie dzielić swoje życie.

ZAPRASZAMY do kolejnych postów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *