CARMEN

Trafiłam na nią poprzez OLX.

Kiedy jechałam po nią, czułam, że jestem zdenerwowana od samego początku jak tylko na to ogłoszenie natrafiłam.

Na miejscu okazało się, że jest kilka sztuk tych cudnych zwierzaków, ale niestety, mogłam kupić tylko jedną. Mimo wszystko to drogie zwierzęta.

Nie wiem czy to Carmen była najbardziej zaniedbana z całego stada i dlatego to właśnie ją koniecznie chciałam kupić, czy takie były także te pozostałe.

Tak naprawdę dopiero w domu okazało się, jak w złym stanie jest ta cudna Alpaka.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim świerzbem.

Kiedy przyjechał poproszony o pomoc człowiek do strzyży, oczom ukazało się całe zaniedbanie i choroba tej cudnej samicy.

Walczyliśmy z 3 miesiące aby to zwalczyć a nie spodziewając się takiego obrotu sprawy, nawet nie byliśmy przygotowani na oddzielenie jej od stada.

Na szczęście szybka reakcja z Naszej strony i pomoc w preparatach pobliskiego hodowcy, udało nam się zatrzymać proces rozprzestrzeniania i dziś mogę powiedzieć, że jest o 1000razy lepiej. Niestety muszę być czujna bo każdy najmniejszy stres może spowodować nawrót tego paskudztwa.

Jest wychudzona i jej przyrost wełny nie jest taki jak pozostałych alpak ze stada. Ale myślę, że już ten rok będzie zupełnie inny dla niej w Naszym Ranczo.

Właściwie dzięki niej, zaczęłam bardziej analizować wszelkie potrzeby tych zwierząt, doglądać je pod każdym możliwym kierunkiem i zasięgać wiedzy na ich temat.

Carmen jest w kolorze czystej czerni, co zawsze było moim marzeniem.

Pochodzi z Chile i stamtąd została przywieziona.

Te Chilijskie alpaki różnią się od tych Europejskim przede wszystkim charakterami. Są bardziej zdziczałe ich oswojenie to nie lada wyzwanie.

Carmen

Wszelkie zabiegi trzeba przeprowadzać ze sprytem, niestety łapiąc ją na siłę. Ale i tak uwielbiam tego stwora.

Mam nadzieję, że z czasem nabierze do Nas zaufania na tyle, że podejdzie do człowieka. Nie będzie wpadać w panikę zawsze, kiedy zobaczy Nas w pobliżu. No i czekamy na jej potomstwo, które mam nadzieję już nie będzie tak odbiegało zachowaniem od tych kupionych w Europie.

CARMEN Chile

U Nas od Czerwca 2021 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *