Sztuka pracy na wolności – inicjacja

Opis szkolenia:

Chyba nie ma wśród nas, pasjonatów jeździectwa, osoby, która nie zachwyciłaby się ani razu nagraniem, na którym koń i człowiek, w idealnej harmonii i bez użycia żadnego sprzętu tańczą ze sobą wykonując najróżniejsze ćwiczenia.

Ja również należę do tej grupy ludzi, i moim marzeniem od zawsze była możliwość prowadzenia dialogu na tym poziomie z moim koniem. Po latach udało mi się to osiągnąć i na fali tego powstała ta weekendowa propozycja.

Podczas tego weekendu przybliżę uczestnikom:

  • pojęcie relacji jako punktu wyjściowego każdej interakcji ze zwierzęciem – omówimy jak ją zbudować, jak osiągnąć najwyższy poziom zaufania oraz jak właściwie stworzyć wspólny język;
  • sporną kwestię kiedy i jak rozpocząć trening na wolności – odpowiemy sobie na pytanie czy liberty jest dla każdego
  • jak stać się atrakcyjnym w oczach naszego konia – poznamyefektywny system nagradzania i nauczymy się budować bridge;
  • małe kroki, ale każdego dnia – dowiemy się co możemy zrobić dla naszego konia i naszego połączenia w naszym codziennym życiu by praca na wolności pojawiła się sama;
  • target i kliker – dwa magiczne słowa, które zbudują liberty w 15min;

Część teoretyczna zakłada wykład i dyskusję na bazie prezentacji multimedialnej i nagrań oraz ćwiczenia w grupie.

Dla bezpieczeństwa część praktyczna odbędzie się z wykorzystaniem lin, które jeśli tylko uczestnicy poczują się na siłach mogą zostać owinięte wokół końskiej szyi, dla zasymulowania pracy na wolności i sprawdzenia się.

Szkolenie skierowane jest do uczestników w każdym wieku, co dotyczy zarówno koni jaki i jeźdźców. Nieważne jest również jaką dyscyplinę uprawiają na co dzień oraz czy jeżdżą rekreacyjnie czy sportowo. Jedyny wymóg to otwarty umysł i pozytywne nastawienieJ

***

Plan szkolenia:

  Sobota Niedziela
8.00 – 9.00 Śniadanie*
9.00 – 10.00 Rejestracja
10.00 – 11.30 Teoria Teoria
11.30 – 11.45 Przerwa kawowa Przerwa kawowa
11.45 – 13.15 Teoria Teoria
13.30 – 14.30 Obiad Obiad
14.30/15 – 16.30/17 Praktyka Praktyka i podsumowanie szkolenia**
18.00 Kolacja*/Ognisko*

*jeśli jest możliwość w ośrodku

**w niedzielę zajęcia zawsze kończą się wcześniej

***

Szczegóły techniczne:

Liczba wolnych słuchaczy nie jest ograniczona.

Każdy z biorących udział powinien wyposażyć się w halter i linę oraz bat typu carrot stick – ewentualnie bat ujeżdżeniowy, który posłuży nam za wskaźnik i przedłużenie ręki.

Istnieje możliwość wypożyczenia potrzebnego sprzętu po wcześniejszym ustaleniu z prowadzącą.

Termin – 29-30 sierpnia 2020 r

***

Koszty:

250zł/dzień – uczestnik z koniem

250zł/weekend – wolny słuchacz

Cena NIE zawiera kosztów posiłków w ośrodku, noclegów oraz pobytu konia.

***

Kontakt:

Nr tel: 733-480-487

E-mail: adamczewska.ga@gmail.com

***

O prowadzącej:

Gabriela Adamczewska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku filologia klasyczna, certyfikowanym zoopsychologiem i behawiorystą zwierząt. Zajmuje się treningiem zachowań i komunikacją międzygatunkową oraz szeroko pojętą pracą naturalną.

Ukończyła certyfikatem poziom 3 – wolności – w systemie Parelli Natural Horsemanship i jest w ciągłym kontakcie z Davidem Lichmanem, pięciogwiazdkowym instruktorem szkoły PNH z USA, swoim mentorem, konsultując z nim regularnie swoje metody.

Uczyła się pod okiem m.in. Silke Vallentin, czterogwiazdkowej instruktorki PNH z Niemiec; dr Jenifer Zeligs, specjalistki od modyfikacji zachowań pozytywnym wzmocnieniem; Berniego Zambaila, sześciogwiazdkowego instruktora PNH ze Szwajcarii; Julii Opawskiej, trzygwiazdkowej instruktorki PNH; Katarzyny Ściborowskiej; Lidii Kacperskiej specjalistki od pracy z klikerem i targetem; osteopatki Katarzyny Łukaszewicz oraz wielu innych.

Posiada wiedzę potwierdzoną certyfikatem z zakresu wczesnego treningu źrebiąt w okresie imprintingu.

Regularnie prowadzi konsultacje indywidualne i grupowe dla dorosłych i młodzieży. Jest także organizatorką szkoleń w tematyce pracy naturalnej prowadzonych przez wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy.

Swoją wiedzą i inspiracjami dzieli się jako Akademia Hipodrom na Faceboku: https://www.facebook.com/akademiahipodrom/ oraz prowadzi swoją stronę internetową: https://akademiahipodrom.wixsite.com/about

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *